+90 (312) 441 0 650   
info@mesafon.com   
Kullanıcı Girişi   
ANA SAYFA HAKKIMIZDA ARAÇ SİGORTALARI YANGIN SİGORTALARI SAĞLIK SİGORTALARI TEKNE VE NAKLİYE SİGORTALARI SORUMLULUK SİGORTALARI MÜHENDİSLİK SİGORTALARI ÖZEL VE FİNANSAL RİSKLER SİGORTALARI TARIM SİGORTALARI HAVACILIK SİGORTALARI HAYAT SİGORTALARI VE BİREYSEL EMEKLİLİK EĞİTİM SİGORTALARI İLETİŞİM

SAĞLIK SİGORTALARI

YABANCI SAĞLIK SİGORTASI

Ülkemize giriş yapan yabancı uyruklu vatandaşların ikamet izni talepleri için asgari şartları taşıyan bir Sağlık Sigortasına sahip olmaları gerekir. Yabancı Sağlık Sigortası, Yabancı Uyruklu Sağlık Sigortası veya Yabancılar için Sağlık Sigortası gibi adlarla da bilinir.

Yabancı Sağlık Sigortası, 11.04.2014 tarihinde yürürlüğe giren 6485 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu gereğince, yabancı uyruklu kişilerin ikamet izinlerinde sağlık sigortası zorunluluğu getirilmiştir. Bu kapsamda Hazine Müsteşarlığı tarafından 12.05.2016 tarihinde yayınlanan genelgede belirlenen asgari teminat içeriğine uygun olarak poliçenin hazırlanması zorunludur.

Kimler Poliçe Yaptırabilir?

18-56 yaş arasında Türkiye’de ikamet izni alacak yabancı uyruklu vatandaşlara özel sağlık sigortası yaptırabilir.

Nasıl Hizmet Alacağım ?

Anlaşmalı Sağlık Kuruluşunda

Anlaşmalı Sağlık Kurumlarından sağlık hizmeti almanız durumunda sağlık kurumu görevlisi 7/24 çalışan Provizyon Merkezimize ulaşarak provizyon işlemlerini yerine getirmektedir. Bu kurumlara başvurduğunuzda, yanınızda sağlık sigortası kartınızı ve fotoğraflı kimlik belgenizi bulundurmanız yeterlidir. Sağlık sigortanızla ilgili tüm işlemleri sağlık kurumunun çalışanı sizin adınıza yürütecektir. Bu durumda Sigorta Şirketi ödemeyi doğrudan sağlık kuruluşuna yapacağından siz sadece varsa katılım payınızı veya teminata girmeyen masraflarınız oldu ise onları ödeyerek hizmet almış olacaksınız. Acil olmayan hastane yatışlarında 24 saat öncesinden provizyon alınması iş ve işlemlerinizin daha hızlı şekilde yapılmasını sağlayacaktır.

Anlaşmasız Sağlık Kuruluşunda

Anlaşmalı olmayan bir sağlık kuruluşuna ya da özel doktorunuza başvurduğunuzda, tazminat talep formunu muayeneyi yapan hekime doldurtup imzalatmanız gerekmektedir. Anlaşmasız sağlık kuruluşlarında yapılan harcamaların değerlendirilmesi için gerekli olan belge, bilgiler ise şunlardır : Tazminat talep formu, tetkik sonuçlarının fotokopisi, yapılan harcamaların fatura asılları, varsa ilaç reçetesi ve ilaç kupürleridir.

Yatarak tedavilerde ise bu belgelere ek olarak anamnezli epikriz raporu dökümlü hastane faturası, gözlem dosyası fotokopisi ve ameliyat raporu, trafik kazası olması halinde ise trafik kaza zaptı ve alkol raporu gerekmektedir.

Anlaşmasız sağlık kuruluşunda muayene olup, anlaşmalı bir sağlık kuruluşunda tetkik ve tedavilerinizi yaptırmanız halinde provizyon sistemimiz devreye girecektir. Anlaşmalı sağlık kuruluşundaki görevliye hekim tarafından düzenlenen tazminat talep formunu, sağlık sigortası kartınızı ve fotoğraflı kimlik belgenizi göstermeniz durumunda provizyon işlemleri başlatılabilecektir. Bu durumda katılım payınızı ödeyerek tetkik ve tedavinizi yaptırabilirsiniz. Bu uygulama anlaşmalı eczanelerimiz için de geçerlidir.